Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Історія Java

IT STEP

10.01.2023

63 перегляда

Прийшов час поговорити про найвідомішу і найулюбленішу мову програмування — Java. Що це? Історія виникнення. Та де навчитися програмувати?

 

23 травня 1995 року  з’явилася  абсолютно унікальна і нікому невідома мова програмування. Її «батько» Джеймс Ґослінґ, програміст, який довго експериментував з різними кодами, поки не вивів додаток, який транслюється в особливий байт-код, і може працювати на будь-якій комп'ютерній архітектурі за допомогою спеціального Java-пристрою. І тепер усі початківці в ІТ, записуються на курси програмування, щоб вивчити цю мову. Як це сталося? Комп’ютерна Академія IT STEP розказує. 

 

Ґослінґ спочатку назвав своє «дитя» "Oak", що в перекладі з англійської означає «дуб». Справа в тому, що під вікном Джеймса Ґослінґа ріс дуб, який йому дуже подобався і на честь якого він вирішив назвати свою розробку. Але коли джава добре себе показала і її вже можна було робити загальнодоступною, було прийнято рішення змінити назву, так як цю, вже мала інша мова програмування.
Так чому ж саме Java? Є 3 варіанти виникнення назви, але всі вони пов’язані з кавою. Найцікавіша теорія в тому, що поки створювалася нова мова програмування, було випито дуже багато горняток кави, і тому вирішили назвати мову на честь сорту Java.Саме тому на офіційній емблемі зображено філіжанку з гарячою кавою. І зараз мільйони початківців можуть обирати курси джава для вивчення!
 

Не секрет, що програмісти, які опанували навчання ІТ та розробці на Java заробляють в 2 рази більше, ніж програмісти, які користуються іншими, менш популярними мовами. Чому? На відміну від Java проєктів, які зазвичай схожі між собою, в “іншомовних” проєктах, більше творчості, а значить, вони більш складні, тому менше айтівців зацікавлені в їх вивчені. 

 

Дуже часто новачки, які тільки планують входити в ІТ і шукають курси програмування, плутають Java та JavaScript. Але! JavaScript – це мова розробки сценаріїв, який можна використовувати при створенні Web-сторінок. Вона раніше називалася LiveScript і була створена компанією Netscape. Синтаксис JavaScript нагадує Java, але на цьому їх схожість закінчується.

А якщо ви хочете навчитися програмувати на мові Java в Харкові, отримати навички та знання, які допоможуть вам просунутись у світі ІТ, то запрошуємо Вас на курс Розробка ПЗ на JavaАвтор:

IT STEP

Редакція IT STEP

Розвиток спорту та фізичної культури в школі.

Як школа підтримує розвиток спорту та фізичної культури своїх учнів.

 Як школа підтримує розвиток спорту та фізичної культури своїх учнів.   Школа має відігравати вирішальну роль у підтримці розвитку спорту та фізичної культури серед учнів. Це можна зробити за допомогою різноманітних засобів, включаючи пропозицію уроків фізичного виховання, надання доступу до спортивних команд і споруд, а також сприяння активному способу життя. У приватних школах, зазвичай, цьому приділяють набагато більше уваги і дають більше варіантів вибору. А як підтримують спорт в IT STEP School ми розкажемо у цій статті!   Уроки фі

ШАГ логотип

Умови вступу 2023

Сьогодні Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО презентували модель цьогорічного вступу до закладів вищої освіти.

Сьогодні Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО презентували модель цьогорічного вступу до закладів вищої освіти.      Як і в минулому році, альтернативою ЗНО буде вступне випробування у форматі удосконаленого НМТ.   Отже  НМТ міститиме завдання з трьох предметів.  Два обов’язкові предмети: українська мова і математика. На вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.   Для складання тесту буде відведено 180 хвилин, які вступник зможе розподілити на свій розсуд.

ШАГ логотип

Global Game Jam

З 28 січня по 5 лютого 2023 року в Україні увосьме пройде найбільший Міжнародний конкурс з розробки комп’ютерних ігор Global Game Jam.

З 28 січня по 5 лютого 2023 року в Україні увосьме пройде найбільший Міжнародний конкурс з розробки комп’ютерних ігор Global Game Jam.   Розробка комп'ютерної гри - це комплексна міждисциплінарна діяльність, що залучає компетенції як технічного, так і гуманітарного профілів. У процесі розробки розвивається міжособистісна комунікація, налагоджуються професійні зв’язки, тренуються навички з проектної роботи, тайм-менеджменту та творчого пошуку.   Запрошуємо студентів IT STEP Academy та ХТУ “IT STEP”, взяти участь у Global Game Jam Ukraine 2023.   Розклад: 28 с

ШАГ логотип

Програмування

Що таке об'єктно-орієнтоване програмування: світ і невеликі чоловічки

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код.

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код. На кшталт етикету за столом, у громадському місці. Або стилю художників конкретної епохи: як робити мазки, якими фарбами користуватися і які об'єкти переважно малювати. Програмісти домовилися писати в одних правилах, щоб розуміти один одного і створювати робочі речі. Як і стандарти художників, парадигми з часом змінюються. Раніше єдино вірним було процедурне програмування. Зараз усе залежить від завдання і вмінь програміста зробити просто і зрозуміло. Одна з

ШАГ логотип

ЗРОСТАННЯ ЦІН!

Встигніть вступити до Комп'ютерної Академії за старими цінами до 23 січня

Детальніше