Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Історія Java

IT STEP

10.01.2023

175 переглядів

Прийшов час поговорити про найвідомішу і найулюбленішу мову програмування — Java. Що це? Історія виникнення. Та де навчитися програмувати?

 

23 травня 1995 року  з’явилася  абсолютно унікальна і нікому невідома мова програмування. Її «батько» Джеймс Ґослінґ, програміст, який довго експериментував з різними кодами, поки не вивів додаток, який транслюється в особливий байт-код, і може працювати на будь-якій комп'ютерній архітектурі за допомогою спеціального Java-пристрою. І тепер усі початківці в ІТ, записуються на курси програмування, щоб вивчити цю мову. Як це сталося? Комп’ютерна Академія IT STEP розказує. 

 

Ґослінґ спочатку назвав своє «дитя» "Oak", що в перекладі з англійської означає «дуб». Справа в тому, що під вікном Джеймса Ґослінґа ріс дуб, який йому дуже подобався і на честь якого він вирішив назвати свою розробку. Але коли джава добре себе показала і її вже можна було робити загальнодоступною, було прийнято рішення змінити назву, так як цю, вже мала інша мова програмування.
Так чому ж саме Java? Є 3 варіанти виникнення назви, але всі вони пов’язані з кавою. Найцікавіша теорія в тому, що поки створювалася нова мова програмування, було випито дуже багато горняток кави, і тому вирішили назвати мову на честь сорту Java.Саме тому на офіційній емблемі зображено філіжанку з гарячою кавою. І зараз мільйони початківців можуть обирати курси джава для вивчення!
 

Не секрет, що програмісти, які опанували навчання ІТ та розробці на Java заробляють в 2 рази більше, ніж програмісти, які користуються іншими, менш популярними мовами. Чому? На відміну від Java проєктів, які зазвичай схожі між собою, в “іншомовних” проєктах, більше творчості, а значить, вони більш складні, тому менше айтівців зацікавлені в їх вивчені. 

 

Дуже часто новачки, які тільки планують входити в ІТ і шукають курси програмування, плутають Java та JavaScript. Але! JavaScript – це мова розробки сценаріїв, який можна використовувати при створенні Web-сторінок. Вона раніше називалася LiveScript і була створена компанією Netscape. Синтаксис JavaScript нагадує Java, але на цьому їх схожість закінчується.

А якщо ви хочете навчитися програмувати на мові Java в Харкові, отримати навички та знання, які допоможуть вам просунутись у світі ІТ, то запрошуємо Вас на курс Розробка ПЗ на JavaАвтор:

IT STEP

Редакція IT STEP

“Boot Camp” 

Закінчився навчальний проєкт Boot Camp у студентів університету ХТУ «IT STEP».

Закінчився навчальний проєкт Boot Camp у студентів університету ХТУ «IT STEP».   Закінчився навчальний проєкт Boot Camp у студентів університету ХТУ «IT STEP». Учасники мали унікальну можливість розвивати свої практичні навички під керівництвом провідних IT-компаній. Boot Camp спрямований на розробку інформаційних технологій за участю кураторів зі сторони провідних компаній. Протягом цього проєкту студенти взяли участь у створенні соціально-важливих продуктів, які стануть основою для майбутнього розвитку України. Під керівництвом досвідчених ментор�

ШАГ логотип

Soft-skills

ТОП-10 корисних інструментів для веб-майстрів

Розробка веб-сайтів – складний, багатогранний процес, що вимагає від розробника знань та вміння працювати з різними інструментами. Ефективне використання правильних інструментів може значно спростити та прискорити процес розробки. А також підвищити якість та функціональність створюваного сайту.

Розробка веб-сайтів – складний, багатогранний процес, що вимагає від розробника знань та вміння працювати з різними інструментами. Ефективне використання правильних інструментів може значно спростити та прискорити процес розробки. А також підвищити якість та функціональність створюваного сайту.   Веб-розробка включає безліч завдань, таких як написання коду, створення дизайну, управління базами даних, оптимізація продуктивності та багато іншого. Правильний вибір інструментів веб-розробника заощадить ваш час і ресурси.   Розгляне

ШАГ логотип

Erasmus+ Adventure

Студенти ХТУ “ IT STEP“ у незабутній подорожі навчання та культурного обміну в TTK University of Applied Sciences.

Студенти ХТУ “ IT STEP“ у незабутній подорожі навчання та культурного обміну в TTK University of Applied Sciences.   Студенти Харківського технологічного університету "IT STEP" нещодавно отримали незабутній досвід - стажування в Таллінському університеті TTK University of Applied Sciences за програмою Erasmus+. Це була унікальна подорож, в якій вони розширили свої горизонти, поглибили знання в IT-галузі та отримали нові культурні враження. Поїздка до Талліну дала можливість не тільки здобути нові знання з моделювання та інженерної графіки, а й стала чудовою нагодою познайо

ШАГ логотип

Як вибрати професію в IT сфері

Нині профорієнтація у it сфері може бути непростим завданням. З кожним роком IT індустрія зростає та розвивається, відкриваючи нові можливості та вимоги до фахівців. Але як вибрати професію в it?

Нині профорієнтація у it сфері може бути непростим завданням. З кожним роком IT індустрія зростає та розвивається, відкриваючи нові можливості та вимоги до фахівців. Але як вибрати професію в it?   По-перше, IT індустрія найбільш швидко зростаюча та прибуткова галузь у світі. Вона охоплює безліч різних сфер, таких як програмування, дизайн, маркетинг, керування і т.д. Але не всі професії підходять для кожної людини. Вибираючи правильну професію, ви можете не тільки отримати задоволення від своєї роботи, але й досягти успіху в кар'єрі, а також з�

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Встигніть забронювати місце для своєї дитини на новий навчальний рік у школі майбутнього - IT STEP School для 1-11 класів.

Детальніше