Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як стати фрілансером

ITSTEP Academy

Освіта для дорослих

13.04.2022

29591 перегляд

Хто такий фрілансер? В чому його відмінність від віддаленої роботи?

Вираз "фріланс" походить з англійської freelance (free - вільний, lance - спис). Існує думка, що раніше так називали вільних воїнів, які надавали свої послуги. При дослівному перекладі фрілансер – це вільний копійник. Зараз фрілансер – це людина, яка працює на себе (шукає проекти, обговорює ціну, сама будує свій графік). Найчастіше так працюють люди з ІТ-сфери чи представники творчих професій: програмісти, розробники, дизайнери, копірайтери, маркетологи тощо.

Стати фрілансером і працювати на себе можна навіть без вищої освіти, достатньо пройти навчальні курси, зробити портфоліо робіт та розпочати пошук клієнтів. Часто фріланс плутають із віддаленою роботою. Це не одне і те ж. Фрілансер сам займається пошуком проектом, сам сплачує податки, шукає клієнтів, домовляється про ціну та інше. Віддалена робота – це аналог звичайної офісної роботи, часто з офіційним оформленням працівника. Відмінність лише тому, що виконується вона вдома. Співробітник має право на оплачувану відпустку, лікарняні, йому налічується стаж, а фрілансер не може розраховувати на такі привілеї.

Яку професію вибрати?

Якщо ви визначилися, що точно хотіли б працювати на себе, то наступне питання – як стати успішним фрілансером з нуля? Для початку необхідно вибрати спеціалізацію, в якій ви зростатимете і розвиватиметеся. Тож ким можна працювати в інтернеті?

  • Копірайтер. Це фахівець із написання текстів. Інстаграм, особисті блоги, інтернет-магазини, інформаційні портали, великі компанії - всі потребують талановитих фахівців, які вміють креативно та ефективно говорити з клієнтом за допомогою тексту.

  • Створення сайтів. Популярна професія, де можна розвиватися та рости, підвищуючи ціну на свої послуги.

  • Дизайнер. У Мережі постійно шукають людей для створення дизайну візитки, сайту, буклету, розробки фірмового стилю. Ця професія підходить для творчих особистостей із розвиненою фантазією та креативним мисленням.

  • Веб-художник, аніматор. Це фахівець із створення малюнків для книг, сайтів, мультфільмів, промо-роликів. Тут важливе вміння добре малювати на комп'ютері.

  • Розробник PHP, JavaScript, HTML5. Найбільш високооплачувані професії на фрілансі – з ІТ-сфери. Ринок постійно потребує талановитих розробників та програмістів.

  • Перекладач. Займається перекладами статей, документів або синхронним перекладом відеоконференцій з інших мов.

  • SMM-спеціаліст. Займається розкруткою, аналізом ЦА та просуванням сторінок у соц.мережах.

Визначтеся, які у вас сильні сторони, що подобається, де хотілося б розвиватися. Як стати фрілансером та з чого почати? Знайдіть свою нішу і йдіть на нові знання! Наприклад, отримати сучасні та затребувані IT-професії можна не виходячи з дому в ITSTEP Academy.

Без якісного навчання буде досить складно увійти на ринок віддалених професій. До речі, дипломи та сертифікати можуть стати вашим першим кейсом, який викличе більшу довіру у клієнтів. Важлива порада: не намагайтеся охопити все й одразу, і не покладайте великих надій на безкоштовні курси, які обіцяють за місяць зробити з вас “супер профі”. У кращому разі, після таких курсів у вас у голові буде інформаційна каша, у гіршому – ви просто відмовитеся рости та розвиватись далі.

Як знайти перших клієнтів?

Щоб стати успішним фрілансером, потрібно:

  • прокачати свої скіли у вибраній професії;

  • зібрати круте портфоліо;

  • знайти постійних замовників, які забезпечать стабільною роботою та заробітком.

І тут питання: де шукати клієнтів?

Поки досвіду у вас обмаль, можна почати з бірж фрілансу. Як стати фрілансером в Україні? Зареєструватись на українських біржах. Одна з найвідоміших - freelancehunt. Заповніть профіль, виберіть спеціалізацію, додайте кілька своїх робіт та починайте відгукуватися на завдання. Також популярна біржа в Україні – Кабанчик. Тут можуть брати замовлення програмісти, копірайтери та розробники. Не варто гнатися за дорогими проектами, доки у вас нульовий рейтинг. Наразі завдання: отримати позитивні відгуки. Беріть недорогі проекти та виконуйте їх максимально якісно. Чим вищий рейтинг - тим вища довіра до вас. Такою є реальність.

Якщо ви знаєте англійську мову, свої сили можна пробувати на зарубіжних біржах. Для старту рекомендуємо звернути увагу на Upwork. Тут заробляють програмісти, дизайнери, сммщики, розробники. Порада: коли відгукнетесь на завдання, намагайтеся виділитися на тлі інших виконавців. Не пишіть банальне "зроблю", "виконаю якісно" та інше. Вкажіть, як саме ви вирішуватимете завдання клієнта і який результат він отримає у результаті.

Також перших клієнтів можна шукати серед знайомих. Розмістіть оголошення про те, що ви надаєте послуги з написання текстів, або створення сайтів, верстки, логотипів і т.д. Попросіть друзів розповісти про вас на інших сторінках. Перші замовлення можна виконати за відгук, а роботи розмістити у портфоліо. Але не захоплюйтесь і не робіть роботу для знайомих і далі за спасибі. Насамперед цінуйте себе та свій час.

Проаналізуйте середній цінник на послуги та визначте свою вартість. Не завищуйте, доки не набрали достатньо досвіду, але й не занижуйте. Занадто низька ціна теж відлякує замовників, одразу виникає думка, що копійчана робота буде неякісною.

Скільки можна заробити на фрілансі?

Заробіток на фрілансі повністю залежатиме від вашої спеціалізації, умінь і навичок, а також таланту себе продавати. Навіть крутий програміст, але без наявності навичок продажу та самопрезентації, може спускати свій талант, виконуючи дешеві замовлення на біржах. Так, важливий момент! Біржі добрі для старту, але великі гроші там не водяться. Вони підходять для того, щоб набратися досвіду, зібрати портфоліо і потім презентувати себе на вищому рівні. 

Нижче розглянемо середні розцінки на послуги з фрілансу в Україні.

  1. Копірайтинг - від 3$ за 1000 символів.

  2. Переклад – від 4$ за 1000 знаків.

  3. Усний переклад – від 200 грн за годину.

  4. Неймінг (слогани та назви) - 50 $ за 10 штук.

  5. Курсові роботи – від 500 грн.

  6. Дипломні – від 1000 грн.

  7. Контент-менеджер на постійний проект – від 400 $ на місяць.

  8. Встановлення та налаштування CMS - від 25 $.

  9. Програмування в 1с - від 15 $ за годину.

  10. Флеш-банер - від 30 $.

  11. Флеш-сайт - від 300 $.

  12. Флеш-ігри – від 1200 $.

  13. Оптимізація та розкрутка сайту - від 500 $ на місяць.

  14. Створення сайту під ключ – від 500$.

  15. Дизайн сайту – від 50$ за сторінку.

  16. HTML-верстання(головна сторінка - від 45 $, другорядні - від 5 $).

  17. Верстання сайту-візитки - від 50-100 $.

  18. 3D-анімація - від 40 $ за секунду *.

* Дані ціни наведено лише для прикладу.. Вони є середнім показником розцінок, зібраних з найпопулярніших сайтів для фрілансерів.

Таким чином, навіть мінімальний заробіток фрілансера може стартувати від 800 $ за місяць.

Висновок

Щоб стати фрілансером з нуля, потрібно:

  • визначитись із тим, чим ви хотіли б займатися;

  • пройти навчання на курсах з обраної спеціалізації;

  • зареєструватися на біржах фрілансу;

  • кинути клич серед знайомих, що ви надаєте послуги (саме знайомі можуть стати першими клієнтами);

  • зібрати портфоліо;

  • напрацювати рейтинг, кейси та відгуки та переходити на більш високий рівень (великі клієнти, компанії тощо).

Фрілансер в Україні може заробляти від 800 $ на місяць та вище.



Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT Step

Маркетинг

Як стати SMM-менеджером: хто це і що важливо знати

СММ-менеджер хто це? Відкрийте наш гід зі створення кар'єри в SMM і станьте професіоналом в управлінні соціальними мережами

Покрокове керівництво про те, як стати SMM-фахівцем SMM-фахівець, або фахівець із соціальних медіа, - це один із найбільш затребуваних фахівців у сучасному світі цифрового маркетингу. З кожним роком популярність соціальних мереж зростає, і компанії все більше покладаються на їхні можливості для просування своїх продуктів і послуг. Професія SMM-фахівця підходить креативним, комунікабельним, і технічно підкованим людям. Вона відкрита для школярів, студентів і всіх, хто хоче увійти у світ IT або змінити професію. Введення у світ SMM може стати ваш�

ШАГ логотип

Маркетинг

Хто такий PPC-спеціаліст: ключові навички та стратегії кар'єрного зростання

Хто такий PPC-фахівець і навіщо він потрібен? Важливі навички та освіта для успішної кар'єри в цифровому маркетингу | Блог ITSTEP Academy

Кар'єрний шлях PPC-фахівця: навички, освіта та можливості зростання У сучасному світі цифрових технологій багато компаній все частіше звертаються до інтернет-реклами для просування своїх продуктів і послуг. Одну з ключових ролей у цьому процесі відіграє PPC-фахівець - професіонал, який вміє ефективно управляти платною рекламою в інтернеті. Кар'єра PPC-фахівця стає дедалі привабливішою завдяки високому попиту на таких спеціалістів і широким можливостям для кар'єрного зростання. У цій статті ми детально розглянемо, що являє собою кар

ШАГ логотип

Програмування

Як стати розробником на Андроїд: гайд для початківців

Ознайомтесь з roadmap, як стати Android-розробником за допомогою зручного плану. Опануйте ключові навички та почніть свою успішну кар'єру вже сьогодні!

У сучасному світі технологій професія Android-розробника отримує все більше визнання та популярності. З розвитком мобільних технологій і зростаючою кількістю користувачів смартфонів, попит на кваліфікованих фахівців з розробки мобільних застосунків продовжує зростати. Android, як одна з провідних платформ, надає неймовірні можливості для початківців і професіоналів, охочих зануритися в світ мобільних технологій.  Цей посібник орієнтований на тих, хто лише уздовжує вивчати програмування, випускників шкіл, студентів і тих, хто хоче змінити п�

ШАГ логотип

Маркетинг

Проджект Менеджер (Project Manager): хто це, обов'язки, навчання, зарплата

Все про професію проджект менеджер: обов'язки, навички, навчання, зарплата. Дізнайтеся, як побудувати успішну кар'єру в управлінні проектами (project manager).

Хто такий Проджект-менеджер? Професія Project-Manager стає все більш затребуваною в сучасному світі, особливо в IT-індустрії. Ця стаття призначена для випускників шкіл, студентів і тих, хто хоче змінити професію і спробувати себе в новій ролі. Ми розглянемо, хто такий Project-Manager, які обов'язки він виконує, які навички необхідні для успішної роботи, де можна здобути освіту і як побудувати кар'єру в цій цікавій і динамічній сфері. Особливості професії Project-Manager Project-Manager (PM, Проджект менеджер, менеджер проекту) - це фахівець, який відповідає за планув

ШАГ логотип

IT STEP School

Ліцензована загальноосвітня школа з поглибленним вивченням IT та іноземних мов для учнів 1-11 класів. Тисніть, щоб дізнатися детальніше!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності