З 14 по 21 жовтня 2022 року відбувся Хакатон Hack4UA – все про інноваційні рішення хакінгу в умовах війни. Хакатон присвячений проблемам українських біженців від війни та мав на меті створення мобільних додатків та онлайн-засобів для них.
Захід відбувся онлайн за підтримки Харківського міського голови Ігоря Терехова та Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.
14 жовтня учасників привітали організатори:
- Компанія CyBureau, Ізраїль (д-р Павел Таль, директор)
- Харківський ІТ Кластер (Максим Закаблук, координатор освітніх програм)
- Одеський ІТ Кластер (Катерина Соловей, директор)
- Харківський технологічний університет «IT STEP» (Віталій Зайцев, ректор)
У перший день провели три великі лекції з сучасних тенденцій розвитку UI/UX, з питань кібербезпеки та захисту інформаційних ресурсів. Спікерами виступили фахівці компаній GlobalLogic, CHI Software та DataArt.
19 жовтня в рамках Хакатона був проведений «Марафон професій ІТ» - профорієнтаційний захід у форматі TEDx, орієнтований на школярів старших класів та студентів перших курсів, на якому шість спікерів компаній розповіли про особливості різних професій ІТ компаній. Спікерами були:
- Олександра Цимбал - Project Manager, MobiDev,
- Руслан Чіжиченко – провідний ВА спеціаліст, Тelesens,
- Олександр Заремба - провідний розробник, ЕPAM,
- Юлія Короткевич - Experience Designer, SoftServe,
- Вадим Чакрян - Information Security Officer, DataArt,
- Віталій Кучер - Test Automation Specialist, Luxoft (DXC).
21 жовтня 2022 року у онлайн-форматі пройшла презентація рішень від команд та відбулося оголошення переможців. Всі команди представили гарні проєкти, які відповідали тематиці заходу.
Призи надали компанії Luxoft (DXC) (головний приз), AB Soft та GlobalLogic. Заохочувальні призи – компанії DataArt та Capgemini Engineering.
Журі Хакатону склали представники компаній Luxoft (DXC) та GlobalLogic, а також Харківського технологічного університету «IT STEP» та Комп’ютерної академії «IT STEP».
Переможцями стали:
1 місце – команда team.getName() (Національний Університет «Одеська
Політехніка»), проєкт «Волонтера».
2 місце – команда Blank (Харківський національний університет радіоелектроніки та Харківський національний університет ім. В. Каразіна), проєкт «Leaf Ukraine».
3 місце – команда Pulsar (Харківський національний університет радіоелектроніки), проєкт «Together».
Організатори висловлюють подяку головному спонсору Хакатону – компанії Luxoft (DXC), спонсорам – компаніям AB Soft та GlobalLogic, DataArt та Capgemini Engineering.
Подяка менторам від компаній CHI Software, DataArt, Capgemini Engineering, Telesens, Харківського технологічного університету «IT STEP», які працювали з командами впродовж заходу.
Подяка спікерам першого дня Хакатону від компаній GlobalLogic, CHI Software та DataArt.
Подяка спікерам «Марафону професій ІТ» від компаній MobiDev, Тelesens, ЕPAM, SoftServe, DataArt, Luxoft (DXC).
Подяка Харківському ІТ-кластеру та Одеському ІТ-кластеру за підтримку.
Ми – організатори та спонсори, партнери Хакатону – маємо великі сподівання від впровадження проєктів, які були представлені командами на українському Хакатоні. Як показало життя, робота команд з менторами продовжилася і по закінченню заходу.